27.10. 2012
   Nikdy jsem nečekala, že si ze závodu odvezu pohár plný sněhu =D Náš klan "Hořejších" se zase vydal do světa a stálo to za to. Mezinárodní mistrovství ČKNO 2012 bylo moc pěkné a velice příjemně mě překvapily výkony mládežníků všichni byli super. No a pomalu, ale jistě se dostávám k tomu pro mě nejdůležitějšímu "mládežníkovi" - Ufounkovi (Uně) - 95, 89(bez odložení v sedě) a 96 jsi ÚŽASNÁ a vím, proč tě zbožnuji =)*

Celkové 3. místo, na to, že se jednalo o Ufínkovo první závod, mohu říct jen: "Jupííí! Vánoce ke mně zavítaly otrochu dříve..."

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Janička26.10. 2012
   Zack složil IPO1, gratulujeme!!!

Martin25.10. 2012
   Gringo poslal fotky z USA - thanx Natacha !

Jana

20.10. 2012
   Konečně jsme dostali Uriho otky z celostátního přeboru policejních psů v Dětmarovicích...

Martin

18.10. 2012
   Výborné zprávy z Holandska: Marco se zúčastnil regionálního závodu, kde měl ze 6 klubů nejlepší obranu (97) v kategorii IPO1, gratulujeme! A aby toho nebylo málo, Marcova dcera získala pohár za nejlepší poslušnost (92) v kategorii IPO3.

Martin17.10. 2012
   Garland nám poslal své nové fotky, díky!

Martin

15.10. 2012
   Attila složil IPO2, gratulujeme!

Martin14.10. 2012
   Extra nám zaslala své video ze včerejšího tréninku, děkujeme!

Martin

13.10. 2012
   Wizard složil IPO 3(86, 93, 97), total 276. Gratulujeme Pavlovi Vaníčkovi ke zkoušce a splnění podmínek pro účast na VZ FCI a WUSV 2013 !!!

Jana10.10. 2012
   X-life složil BH, gratulujeme!

Martin

9.10. 2012
   Milí návštěvníci našich webových stránek, pokud jste sem zavítali v úterý 9. října, či snad později, doporuči vám začíst s čtením našich newsů od datumu 1.10. a propracovat se zpět k této zprávě. Pokud vám snad spoilery nevadí (nebo snad hledáte jedno inkriminované video) můžete směle pokračovat ve čtení.

Co bych mohl napsat o Maxovi abych se neopakoval? Snad jen to, že ačkoliv se aktivně o tento sport nezajímám (a o pasivním zájmu by se dalo silně polemizovat) jsem nesmírně hrdý, že jsem mohl sledovat jeho obranu z přeplněného rakouského stadionu. Jsem o to šťastnější, že tam s ním byl Sean, protože je pro mě ideálem pravého mistra - skromný a pracovitý člověk, který odvede skvěle svou práci a nestráví potom zbytek dne vychloubáním.

Málem bych zapomněl, když jsem vyrazil do Rakouska, foťák se mi dostal do rukou tak nějak sám od sebe. Maxovu obranu naleznete od neděle na www.youtube.com, stačí použít libovolný link. Ať se vám líbí!
Výsledkovou listinu z MS WUSV 2012 můžete vidět zde.

Martin8.10. 2012
   Tak a já k tomu úžasnému víkendu přidám několik fotografií a začnu... třeba Mistrovstvím stopařů. Výherkyním samozřejmě gratuluji a s radostí upozorním na fakt, že Janička a Niki se nejspíš řídí heslem z Pokémonů: "Chyť je všechny!" neb s titulem Mladého mistra stopaře také zvítězily ve všech vyhlášených mládežnických mistrovstvích! To abych začal Niki říkat mladá mistrině stopařko-a-mistrině-všech-plemen-a-mistrině-německých-ovčáků-a-výherkyně-mistrovství-msks, ne to by mi utekla, než bych to dořekl, zůstanu raději u prostého Niki...

Výsledkovou listinu naleznete zde.

Martin7.10. 2012
   Včerejším dnem pro nás skončil jeden neskutečný, 26 denní kolotoč, plný práce, školy, ježdění, tréninku, smíchu, angličtiny a hlavně dobrých přátel a výsledků, za které se snad nemusíme stydět...

   Opět po roce k nám zavítali Sean s Mikem, během toho posledního měsíce Jani vyhrála s Niki kvalifikační závod na Mistrovství republiky mládeže stopařů, Sean s Maxem obsadil na MS FCI v Maďarsku 39. místo a Mike s Irmusem skončil 23. Byl to pěkný začátek a dobrý rozjezd, ale třešničky na dortu nás teprve čekaly o minulém víkendu...

  Takže pro všechny kdož nemají Facebook, nesledují internet a hlavně pro ty, kteří sem chodí, fandí nám a mají nás rádi malá rekapitulace:
- na letošním WUSV ve Styeru startovalo bezmála 160 psů z více než 23 zemí
- jen 9 z nich obdrželo známku "V" na obraně
- jen 23 z nich obdrželo známku "V" na stopě
- jen 14 z nich získalo celkově 280 bodů a víc

  Mezi těmi 14 nejlepšími, s výbornou stopou a výbornou obranou byl jenom jeden pes z českého chovu

  MAX ze Stříbrného kamene !!!

   Max startoval na MS již počtvrté, bohužel nikdy předtím jsem ho neviděla...Mám ohromnou radost, že jsem mohla být svědkem právě tohoto úspěchu. I když Seana moc mrzí nepovedená vysílačka, která ho připravila o celkově 3. místo v jednotlivcích, já jsem šťastná.

   Opět jsem zažila ten pocit napětí, adrenalinu, strachu a vygradované nervozity, ve vteřině se přelévající do neskutečné úlevy a štěstí. Ty pocity jsou všechny smíchány dohromady, a kdo je jednou zažil, už nikdy nezapomene jak tato droga chutná. Já jsem ji necítila již více deset let a pomalu přestávala věřit...O to silněji jsem si ten koktajl z emocí vychutnala, díky Seanovi a Maxovi jsem se vrátila v čase zpět a znovu viděla Artíka...

   Kdo by náhodou sledoval pohyb dopravy na hraničním přechodu Dolní Dvořiště o stejném víkendu asi by si řekl, že řidič černého volvíčka je buďto pašerák nebo čistokrevný blázen... Pochopitelně, že B je správně.

   Díky tomu, že Mistrovství mládeže stopařů 2012 se konalo ve stejný termín jako WUSV, proletěla jsem s "kočkolapem" hraniční přechod o minulém víkendu asi dvanáctkrát, ale stálo to za to.

   Stylem přijely, neviděly, odčuchaly, odjely, přijely, začuchaly, zvítězily vyhrála naše Jani s Niki toto mistrovství způsobem start - cíl. V sobotu na stopě FPr 3 získala krásných 98 bodů a druhý den na ZPS 1 obhájila svoje první "kilo" z roku 2010. Celkovým ziskem 198 bodů nejen že vyhrála svou kategorii a stala se Mladým mistrem stopařů 2012, ale dosáhla i nejlepšího výsledku ze stop FPr 3 i ZPS 1 a tedy absolutního vítězství v obou kategoriích. Svým výkonem pak pomohla jihočeskému družstvu k celkovému prvnímu místu ve družstvech.

   Díky NIKI !!! (a můžeš si jít zase lehnout na sluníčko nebo žrát švestky )

   Díky Jani, naše Ms. 100 ! (a až budeš pořádat ten seminář v Kalifornii, dej mi vědět, já přijedu )

Jana6.10. 2012
   Konečně jsme získali slíbené video z IX. ročníku mistrovství Policie České republiky soutěže psovodů se služebními psy, jenž se zúčastnil také Uri, děkujeme za zaslání!

Martin5.10. 2012
   V neděli 30.9. oslavili štěňáci z vrhu X své třetí narozeniny, my jim i jejich páníčků přejeme mnoho zdraví a úspěchů do dalších let! Výše můžete vidět X-lifea na tréninku ve Vojkovicích.

Martin4.10. 2012
   Fuji nám poslala svou novou fotografii, děkujeme!

Martin

1.10. 2012
   Zack vyhrál kategorii ZM ve IV.ročníku Stopařského závodu O pohár ZKO Kaplice, gratulujeme! Výsledkovou listinu naleznete zde.
Martin