Adventní kalendář24.12. 2008
   Stává už se pomalu dobrým zvykem, že poslední okénko našeho adventního kalendáře tvoří přáníčka a PFky, které v tomto vánočním čase dostáváme od vás, našich kamarádů a přátel. Letos jich přišlo tolik, že bychom z nich vyrobili ne jeden wallper, ale nejmíň tři. Tak se prosím nehněvejte a nebuďte smutní, jestli tam zrovna ten váš není. Všechny nám udělaly ohromnou radost a moc si vážíme toho, že jste je poslali právě nám. Všem vám moc a moc děkujeme a přejeme ať jsou ty letošní vánoce i pro vás tou nejhezčí oslavou lásky a porozumění.

   Jestli mi to dovolíte, ten poslední odstavec věnuji mým nejbližším, bez jejichž lásky, pomoci a podpory by naše stránky asi vůbec nevznikly a nefungovaly.

   Náš Martin si zaslouží velkou pochvalu a poděkování, protože on opravdu není "pejskařem" tak jak to slovo vnímáme my ostatní. Přesto už celých pět let jako webmaster více méně trpělivě snáší moje nápady, úlety a požadavky jak stránky vylepšit a obohatit. Adventní kalendář je jeho dítě a myslím, že se mu fakt povedlo. Díky tomu, že nepejskaří, neposuzuje zvířata na fotografiích našima očima. Neřeší dlouhou srst, uši, plný zákus nebo správný výstavní postoj. Zato umí vycítit emoce, jeho koláže mají náboj, jsou to vlastně malé příběhy. Díky Martine !

   Jeho protipólem je Janička. Janička má na zvířata "cajk". Už léta je mojí porodní asistentkou, vystavovatelkou koček, kojnou u štěňat, šlapačkou stop, kameramankou, odčervuje, očkuje, vyfotí a předvede. Díky Jani !

Jana

23.12. 2008
   Dnešní wallper Martin věnoval naší Bee a já myslím, že právem. Ona je jeho (a nejenom jeho) oblíbenec. On ji má rád, protože je milá, hodná a zlatá fena, která po něm neskáče (jako Nikina) a nekouše ho (jako Una). Janička ji má ráda, protože ji poslouchá a nemusí se s ní bát na stezce odvahy.

Já ji mám ráda z mnoha důvodů: je to inteligentní a kontaktní fena, která mi "rozumí" a která mě mnohokrát obdarovala. Naučila mě milovat stopy. Stopovat s ní ja jako chodit do lázní. Naučila mě jak v pokoře přijmout neúspěch a radovat se i z malých úspěchů. Dala mi šest krásných, silných a početných vrhů. Z jejích odchovů, žijících v ČR a o kterých máme zprávy, víme s jistotou o 17 potomcích s výsledkem rtg. negativní, další 4 s max. 1/1. Nejméně 5 jich má 1. třídu chovnosti a 7 2. tř., nejméně 10 má složenu nejvyšší zkoušku IPO nebo SchH. A nejméně 3 z nich (pokud se nic mimořádného nestane) budou příští rok startovat na výběráčích.

To všechno jsou objektivní důvody. A pak je tu ještě minimálně jeden absolutně neobjektivní. Když se na mě podívá, i přes těch bezmála deset let věku, má pořád v očích světýlka a já si přeji z celého srdce, aby mi svítila dokud to jenom bude možné a byla nejen minulostí, ale i budoucností naší CHS.

Jana

23.12. 2008
   Pro dnešek toho bude trochu víc.

11.12. se v Coloradu narodilo 8 štěňat (2 psi, 6 fen) ze spojení Orsa ze Stříbrného kamene x Dragon Bohemia Abakan. Více informací a obrázků najdete zde.

19.12. si rodinka udělala výlet do Německa, aby zde nakryli Niki ze Stříbrného kamene Enzo v. Clausbergem, otcem našeho vrhu S. Více informací naleznete brzy zde.
A aby toho nebylo málo, přišly nové fotky Marry a Uriho a nová videa Queen. Štědrý den začíná letos brzy ...

Martin

22.12. 2008
   Dnešní walper by chtěl jen opravdu zlehýnka a nenápadně, a hlavně ne pateticky připomenout, že končící rok 2008 byl mimo jiné i rokem, ve kterém jsme oslavili výročí 3O let od založení naší CHS. Chtěla jsem jen v náznaku zrekapitulovat ty roky a připomenout alespoň některá jména, která kdysi byla v kynologii pojem. Myslím, že bychom na to neměli zapomínat a snižovat jejich význam a přínos pro tento sport. Je to jako bychom se přeli, zda byl lepším hokejistou Nedomanský, Lála nebo Židlický. Každá etapa má svoje hrdiny a shazovat minulost může jenom hlupák.    Nejstarší fotografie tohoto wallperu je tak okolo roku 1975 a je na ní Pepa Matoušek s Vilmarem z Marušky(kdopak je ten figurant?), další je někdy tak z roku 1980 a při pozorném prohlížení zde najdete nejen Eru z Chlumského zámku (matku prvních pěti vrhů naší CHS), ale i její dceru Catty, na dalších je Milan s Benem z Bolfu, ale i Vašek Řanda a Zdeněk Hybrant, další mi připomíná MČR v Roudnici nad Labem a tedy i dobu, kdy jsme ještě jezdili vlakem (a jaká to byla sranda- ahoj Ivane!), nesmí tu chybět ani Honza Dubový, kterého si i přes jeho občasné rýpání do "ipařů" nesmírně vážím. Ty barevné jsou už novější a připomínají mi Artíka, Freda, Heryho, ale i Orinku (dej jim pán bůh věčné nebe), ale taky útlé dětství mojich dětí a útlé mládí kamarádů(hádejte, kdo je to ucho plátěný s celočerňákem v levém rohu nahoře ?)    Těch třicet let strašně uteklo, ale stálo to za to, díky vám všem...

Jana

19.12. 2008
   Dnešní wallper je věnován Milošovi a jeho partě, a také samozřejmě Querrymu. Miloše znám už víc než patnáct let a mám ho ráda, i když (nebo právě proto) je to samorost. Vždycky měl sebevědomé psy tak trochu méně ochotné ke spolupráci, ale s velkým srdíčkem. A taky ohromné stopaře. Jejich kvality se většinou projevovaly v terénech a situacích, kdy toho normální "sporťák" už začínal mít plné zuby(v roce 1997 na MČR mu na fakt těžkém terénu dokonce Apač vybojoval v Budějovicích titul mistra ve stopách). Všechny ty svoje indiány měl moc rád a má rád i Querryho, i když se občas "poperou". To mi pak podrobně vylíčí do telefonu a v jeho hlase - světe zboř se, slyším jistou pýchu a snad i spokojenost. (náš táta o něm říká, že by ho asi nebavil pes, který by to na něj "nezkoušel").

Miloši, Lído, Martine, Žeťo, Šprudláku - všechno nejlepší do Nového roku a doufám, že se brzy potkáme !!!

Jana

16.12. 2008
   Dnešní walper budiž věnovám člověku, který je v souvislouvislosti s naší CHS držitelem hned několika rekordů : statisticky je zaručeně trenérem,držitelem či majitelem největšího počtu zvířat od nás (9), má s nimi postupně složeno nejvíce zkoušek a nejlepší skóre a je to stoprocentně ten největší chabrus a blázen co znám. Někdy byste mu dali korunu a někdy byste ho zabili, ale jednu věc mu zkrátka nikdo nemůže upřít : CHCE BÝT NEJLEPŠÍ.
A kdybych použila parafrázi z mého oblíbeného filmu o Rockym Balboa - JE HLADOVEJ. (Tím nemyslím, že je prožranej, i když to je taky"smajlík"). Myslím tím, že má ohromnou TOUHU, VůLI a PRACOVITOST, která ho rok od roku žene v kynologické (a nejen v té) kariéře dál a výš. A nejenom, že chce, on i VÍ JAK !

Moc bych mu přála, aby se mu s Quellou i Orou příští rok dařilo nejméně tak, jako se doufám bude dařit Errimu a Maxovi za velkou louží.

Jana

14.12. 2008
   Do Štedreho dne zbývá již jen deset dní, a to mimo jiné znamená i to, že se otevře posledních deset okének v našem adventním kalendáři a pro nás s Martinem nastává dilema jak tam všechny naše kamarády a štěňata dostat. Předem se omlouvám všem, kteří se tam letos nenajdou, není to zkrátka proto, že bychom na ně zanevřeli. Náš advent by musel být celoroční, aby tam mohli být všichni, ale to neznamená, že si nevážíme vaší práce. Všem vám moc a moc fandíme a přejeme jenom to nejlepší.

Ale už k dnešnímu walperu : kynologie je krásný sport už jenom proto, že vám umožní kromě jiného také poznat nové lidi a navázat nová přátelství. Tak mi jednoho dne umožnila poznat lidi jako je Iveta a Lucka Soukupová a Marcela se Zuzkou Mančalových.Obě dvojice se prakticky neznají a přesto mají něco společného: obě jsou mamka a dcera, obě mají od nás zvíře, oba psy pronásledují střídavě úspěchy i komplikace ale pro obě dvojice je to prostě člen rodiny, který se nedá vyměnit, prodat, odložit. Mají můj obdiv a úctu a jestli s ještě někdy rozhodnou přijít si k nám pro kamaráda, budu si to pokládat za velikou čest.

Přeji vám všem holky hodně síly, optimismu a kuráže do další sezony a Hokýšovi s Baryndou ať vám dělají jenom radost !

Jana

12.12. 2008
   Dnešní walper v našem adventním kalendáři je věnován Lukášovi a Danovi jako poděkování za ten velký kus práce, který ti dva odvedli. Dan je pro mne prototypem člověka, který zbytečně neřeší, ale radši dělá, člověka, který se dokáže radovat z každého, i sebemenšího úspěchu. Nezávidí ostatním, nežehrá na nedokonalosti svého psa a nepřízeň osudu, nedostatek figurantů nebo špatnou partu, dokonce ani na "blbej" terén či "zlého" rozhodčího. Dan prostě CHCE závodit, tak závodí. Možná nikdy nevyhraje mistrovství světa, ale určitě kvůli tomu nezanevře na Lukáše. MÁ HO TOTIŽ PROSTĚ RÁD. A to je pro mne jako pro chovatele ta největší odměna.
Děkuji za Lukáše i za Quintu a přeji všechno nejlepší do příští sezony

Jana

9.12. 2008
   Dnešní wallper budiž je v tyto chladné a pošmourné dny krásnou a hřejivou připomínkou letošních prázdnin, a poděkováním všem táborníkům za výbornou partu, skvělou náladu a spoustu legrace....

Eliško a ostatní, díky moc a už se obě těšíme na příští KUNŽAK 2009 !!!!!!!!!

Jana a Janička

3.12. 2008
   Připravili jsme pro vás nové video z obrany naší Uny a do kalendáře přibyl třetí obrázek.

Martin

2.12. 2008
   Dnes budu trochu osobní. Je to přesně týden, co nás navždy opustil věřný přítel a společník James Bond di Sidonia. To nejmenší, co pro tebe, Kocoure, mohu udělat, je věnovat ti místo v našem kalendáři. Děkuji za všechno !

Martin

1.12. 2008
   Vánoce se opět přiblížily a je tedy na čase zalovit do archivu, oprášit si znalosti photoshopu a připravit Vám nový Adventní kalendář, jak se povedl 1. z 24 obrázků, můžete hodnotit okamžitě.
Kromě kalendáře zalistujte do našich videí, konkrétně k Lucovi, Daxovi a Quintě .

Martin