27.6. 2010
   Minulou neděli se Bee s Unou vydaly zdolat nějaké ty zkoušky, babička, aby dokázala, že nezapomněla stopovat a vnučka, aby se po deseti dítkách dostala do formy. A nedopadlo to vůbec zle! Una složila IPO-V na výborně (97,92,100) a Bee FPr1 (bez předmětů,85). Gratuluji a "babče" držím pěsti na FPr2!

Martin24.6. 2010
   Naše "Áčka" se dnes přestěhovala do svého "letního sídla", to znamenalo hned několik věcí naráz.
   1) znamená to, že dostala celou zahradu k podrobnému průzkumu.
   2) že je tudíž naprosto zbytečné, snažit se zde něco vypěstovat, neb žádná květina neobstojí před desetihlavou chlupatou saní.
   3). že je opět na čase přinést nové fotky! Přeji hezké prohlížení.
   Máte-li zájem o rezervaci, pište na naší adresu.

Martin20.6. 2010
   Zack, Zarek, Zascha a Yukon nám poslali nové fotky, díky!

Martin

18.6. 2010
   Sice pozdě, ale přece - přinášíme výsledkovou listinu VZ mládeže v Ostravě....

Martin

17.6. 2010
   O víkendu proběhlo v Raspenavě MČR IPO. Byl to dramatický závod plný překrásných výkonů, napínavý až do samého konce...Naše dvě želízka obsadila pěkné 9. a 24. místo, škod jen, že nám tentokrát nepřálo trochu toho tolik potřebného závodnického štěstí ...Vénovi o jeden bod uteklo nejen lepší umístění, ale hlavně účast v FCI týmu...

   Jinak veliká gratulace vítězům a ostatním doporučuji zevrubnou prohlídku výsledkové listiny - v první desítce najdete totiž hned ČTYŘI JIHOČECHY !!! No, zřemě slušnej oddíl ...

Martin16.6. 2010
   Naše "Áčka" oslavila dva týdny a je tedy nejvyšší čas přinést nové fotky a odtajnit jména. Jo jména, to je u nás problém, resp. problém je tam protlačit mé vlastní favority. Dle rozhodnutí naší rodinné rady vám tedy oficiálně představuji Axela, Aurona, Ace, Aska, Attilu, Arta, Amber, Amy, Arwen a Albu! Máte-li zájem o rezervaci, pište na naší adresu.

Martin15.6. 2010
   Sean s Maxem trhli další rekord naší chovatelsKé stanice, totiž dostali se jako první na mistrovství světa FCI! Kompletní seznam členů americké reprezentace naleznete zde. Posíláme obrovské gratulace a budeme jim v září ve Finsku držet palce!

  V souvislosti s Seanovým umístěním v Indianopolis o něm vyšel článek v místních novinách, ti z vás, kteří disponují angličtinou si ho mohou přečíst zde.

Martin14.6. 2010
   Konečně jsem vytvořil sekci pro naše odrostlá "Zetka" a zároveň je doplnil o aktuální fotky, přeji hezké prohlížení.

Martin

10.6. 2010
   Další náročný víkend ...

   Už v pátek ráno sedáme do auta a vyrážíme směr Ostrava (kam jinam v posledních týdnech, že ?), pouštím rádio a na konci zpráv moderátorka hlásí: " a na závěr je tu ještě zpráva Českého hydrometeorologického úřadu pro ty, kteří od rána s obavami volají -- nebojte se, ten nezvyklý meteorologický úkaz na obloze je SLUNÍČKO !!!"

   Na cestu nám tentokrát opravdu svítilo sluníčko, což naše Jani okomentovala slovy "konečně jeden hezkej den a my ho prosedíme v autě...", mezitím co já jsem zpytovala svědomí, neboť kvůli neustálému dešti minulého týdne byla všechna má předsevzetí a tréninkové plány pro stopu a poslušnost v prrrropadlišti dějin. "Miluju puberťáky !!!"

   Cesta bez problému, jen okolo odbočky na Kroměříž sledujeme co se tu asi dělo - ještě teď sahá voda až pod dálnici, ale vypadá, že neumí do pěti počítat...V Ostravě nás skvěle naviguje Míša ( a pak že ženský - navigátorky neexistují , takže za chvilku jsme na cvičáku, pardon spíše fotbalovém hřišti - perfektní !!! - suché, rovné, dokonce i s brankami !! Něco málo zatrénujeme, postupně předáme Zinu i Zeda (těm se na cvičišti mooooc líbilo- cvičící malý knírač byl přesně jejich velikosti tak se k němu přidali a odchodili půl poslušnosti - tímto se omlouvám pánovi a psovi a přeji hezký den ! ). Večer úžasná grilovačka s Davidem, který je pro mne zosobněný sen každé ženy (jeho hláška "vsaď se, že tu buchtu ani nepocukrovala !" by si zasloužila vlastní filmové zpracování, škoda, že už to Smoljak má za sebou...). Spát jdeme po druhé ráno a v šest budem vstávat.

   Sobotní ráno dává tušit, že se dnes pěkně opečem... Po losování hurá s Jani na stopy, Karolínka zůstává na place na poslušnost. Stopa se celkem zadařila, konečně byly i předměty, tak se vracíme zjistit, že Káje se taky docela dařilo. Už to skoro začíná vypadat, že tentokrát to konečně vyjde, ale naše německá Brunhilda nám nedá nic zadarmo.... Její poslušnost mě stála dva roky života...

   Takže je z toho nervák až do konce, jak má na správném závodě být, naštěstí pro nás s dobrým koncem... po všech těch sedmých, pátých, třetích a druhých místech konečně domů vezeme pohár s jedničkou...

  Karolínka v nabité konkurenci kategorie IPO 1 obsadila 6. místo s celkem 260 body a až si Drakoušek konečně vzpomene na předměty, tak to bude super !!!

  Gratulujeme všem zúčastněným za super výkony a už se těšíme příště !!!

Jana8.6. 2010
   Zina poslala fotku ze svého nového domova, díky!

Martin

7.6. 2010
   Náš vrh "Z" se pomalu a jistě rozchází do světa a mně nezbývá než Vám, hafani, popřát štastnou cestu. Najděte ty správné páníčky a s jakýmkoliv, třeba i se sebe menším úspěchem se nezapomeňte pochlubit. Zejména pro Vás, ale i pro všechny ostatní jsem připravil jedno, snad ne poslední, rozlučkové video, ať se Vám líbí!

Martin

6.6. 2010
   Přidáváme odkaz na oficiální stránky mistrovství ČKNO a také postupový žebříček.

Martin5.6. 2010
   Ještě jednou se vracíme, tentokrát obrazem, k úspěchům našich odchovů v USA... Nimh ze Stříbrného kamene - Helpers Favorite Dog

Martin

4.6. 2010
   Larry nám poslal nové video z výběrového závodu z České Třebové 2010, děkujeme!

Martin

3.6. 2010
   Martin to vzal trochu zkrátka a zveřejnil jenom postupový žebříček - já bych chtěla ještě jednou pogratulovat všem mládežníkům k jejich postupu na MM ČKS a budu se v srpnu moc a moc těšit na jejich výkony.

Samozřejmě mě moc a moc těší, že mezi nimi jsou všechna naše tři želízka - Janička, Štěpánka a Karolínka...

HOLKY, VY JSTE PROSTĚ ÚUUUUUUUUUUUŽASNÝ !!!!!

Jana2.6. 2010
   Po delší odmlce se z Holandska ozval Snake, gratulace ke zkouškám a díky!

Martin1.6. 2010
   Tak ještě jednou: V neděli 30.5. se nám narodilo 10 štěňat (6 psů a 4 feny), ze spojení Zico v.d. Adelegg - Queen ze Stříbrného kamene, více informací prozatím naleznete zde. Máte-li zájem o rezervaci, pište na naší adresu.

Martin